top of page

Özgüven Sorunu

Kişinin sahip olduğu özgüven hem kendi iç dünyasında hem kişiler arası ilişkilerde hem de iş hayatında büyük önem taşır. Benlik saygısı (özgüven) kişinin, diğer insanlarla nasıl ilişkiler kuracağını, ilişki içindeki pozisyon ve gücünü belirlemedeki en önemli özelliklerden birisidir. 

 

Özgüven eksikliği sorunu yaşayan kişiler,  kendilerini güçsüz, değersiz, yetersiz hisseder; sürekli başkalarının onayına ihtiyaç duyar, hayatının kontrolünü ele almada zorlanır.

 

Kişi özgüvenini tekrar elde ettikten sonra hayat kalitesi artmaya başlar. İlişkilerinde kendi karakterini en güzel şekilde ortaya koymaya başlar.Bu sorun giderildiğinde ilişki kalitesi artar ve hatta cinsel hayat da iyileşmeye başlar. 

 

Özgüven iyileştiğinde, iş hayatı başarısı gözle görülür şekilde artmaya başlar. İş ilişkileri düzene girdikçe ve kişi kendi için doğru motivasyonu yakaladıkça iş hayatında gelen başarı kaçınılmazdır.

 

Hayatının belli dönemlerinde bu problemi herkes yaşayabilir. Önemli olan bunun farkına varıp, bu durumun geçebileceğini anlayıp iyileşmek için adım atmaktır.

 

Özgüven eksikliği sorunu yaşıyorsanız, psikoterapi ve bioenerji desteğiyle bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

bottom of page